کد خبر: ۸۱۷۶
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
تمامی زائرانی که از طریق سازمان حج و زیارت جهت انجام مناسک حج تمتع در سال ۱۴۰۱ به کشور عربستان عزیمت می‌نمایند، تحت پوشش بیمه‌ای عمر زمانی (فوت به هر علت) قرار دارند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران گفت: بیمه ایران در قالب مسئولیت‌های اجتماعی خود، زائران حج ۱۴۰۱ را بیمه کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از بیمه ایران، حسن شریفی در خصوص پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع اظهار داشت: تمامی زائرانی که از طریق سازمان حج و زیارت جهت انجام مناسک حج تمتع در سال ۱۴۰۱ به کشور عربستان عزیمت می‌نمایند، تحت پوشش بیمه‌ای عمر زمانی (فوت به هر علت)، فوت یا نقص عضو و از کار افتادگی دایم کلی یا جزیی ناشی از حادثه و درمان قرار دارند.

بیمه ایران زائران حج تمتع را بیمه کرد

وی در ادامه افزود: مدت زمان شروع این قرارداد از بیستم اردیبهشت ۱۴۰۱ تا اول شهریور ۱۴۰۱ است، همچنین مدت پوشش بیمه‌ای هر یک از زائران از ساعت صفر بامداد دو روز قبل از پرواز شروع و تا ساعت ۲۴ سه روز پس از ورود به کشور ادامه خواهد داشت.

همچنین در صورتی که هر یک از بیمه شدگان تا ساعت ۲۴ روز سوم پس از ورود به کشور به بیماری کرونا مبتلا شوند (مشروط به ارائه نتیجه آزمایش pcr مثبت) و نیاز به درمان در ایران داشته باشند تحت پوشش هستند.

گفتنی است بیمه ایران در حادثه منا و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود بلافاصله و بدون طی تشریفات بیمه‌ای، برای همدردی با خانواده‌های بازماندگان و مصدومان این حوادث، بسرعت وارد عمل شد و به منظور جبران بخشی از هزینه‌های کفن و دفن جان باختگان این حوادث، پرداخت علی الحساب ۲۵۰ میلیون ریالی را در شعب سراسر کشور آغاز کرد.

بیمه ایران بعنوان تنها شرکت بیمه دولتی، یکی از اولین دستگاه‌هایی بود که سیاست‌های دولت را پیگیری کرده و این میزان غرامت را در کوتاهترین زمان ممکن پرداخت نمود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر