کد خبر: ۸۴۷۳
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
قوانین موجود در حوزه برخورد با سارقان بازدارنده نیست، از قوه مقننه درخواست کرد با وضع قوانین بازدارنده، دغدغه مردم را در این زمینه کاهش دهند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه قوانین موجود در حوزه برخورد با سارقان بازدارنده نیست، از قوه مقننه درخواست کرد با وضع قوانین بازدارنده، دغدغه مردم را در این زمینه کاهش دهند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از پلیس، سردار «قاسم رضایی» در حاشیه بازدید از پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه تمام تلاش و برنامه‌های پلیس برای آرامش و امنیت مردم است، گفت: استان البرز از جمله استان‌هایی است که جمعیت غالب آن مهاجر و شناور هستند و عدم رعایت مسائل حفاظتی شهروندان باعث افزایش سرقت‌های خرد از سوی معتادان متجاهر شده است.

وی به وظایف پلیس در حوزه سرقت اشاره کرد و افزود: پلیس در این حوزه ۳ وظیفه دارد که ۲ مورد آموزش و توجیه شهروندان و اقدامات انتظامی و گشت هدفمند در حوزه پیشگیری و سوم کشف و استرداد اموال مردم در حوزه مقابله‌ای است.

جانشین فراجا: قوانین موجود در حوزه برخورد با سارقان بازدارنده نیست

جانشین فرمانده انتظامی کشور ادامه داد: مبارزه جدی با مقوله سرقت نیازمند یک کار زیربنایی و حرکت جدی است که این مهم باید مورد توجه همه دستگاه‌های مسئول قرار بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با تصمیماتی که اتخاذ شد، در استان البرز تعداد نگهبان‌های محله تا شهریور ماه سال جاری ۳ برابر خواهد شد که لازم است برای ارتقاء امنیت استان، صاحبان باغات و اماکن رفاهی و همچنین مسئولان شهری همکاری لازم را در این زمینه با پلیس داشته باشند.

سردار رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به دستگیری چندین باره برخی سارقان از سوی پلیس در یک بازه زمانی کوتاه اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم بازدارندگی قوانین موجود در حوزه مبارزه با سرقت، از قوه مقننه و همه مسئولان مربوطه درخواست داریم تا برای کاهش دغدغه مردم در این حوزه، با وضع قوانین بازدارنده به این وضع سامان ببخشند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بازدارنده نبودن قانون مبارزه با سرقت باعث تحمیل بارکاری مضاعف به پلیس و دستگاه قضائی شده است.

وی همچنین به نقش رسانه برای پیگیری این موضوع اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید با مطرح کردن دغدغه‌های مردم و پیگیری آن‌ها تا رسیدن به نتیجه موضوع را دنبال کنند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در پایان با اشاره به تلاش دشمنان و معاندان برای ناامن جلوه دادن کشور، اضافه کرد: بحمدالله پلیس و سایر دستگاه‌های امنیتی به میزانی از توانمندی رسیده‌اند که حرفه ای‌ترین مجرمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر می‌کنند.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر