کد خبر: ۲۶۵۲
۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
۶ میلیون دز واکسن کرونا توسط جمعیت هلال‌ احمر امروز پنجشنبه (هشتم مهرماه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

بیست‌وسومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌ احمر حاوی ۶ میلیون دز واکسن، امروز پنجشنبه (هشتم مهرماه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش اکوپل نیوز، دبیرکل این جمعیت از ورود دومین محموله ۶ میلیون دزی واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت خبر داد و گفت: در اولین هفته‌ی مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دز واکسن کرونا توسط هلال‌ احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.

۶ میلیون دز واکسن سینوفارم وارد کشور شد

به گفته محمدحسن قوسیان مقدم؛ در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دز واکسن به کشور وارد کرده است.

سخنگوی هلال‌ احمر در ادامه با اعلام اینکه «هلال احمر وارد کننده اصلی واکسن در کشور است» تصریح کرد: هلال احمر صرفا وارد کننده دارو و واکسن است و تایید سلامت و تشخیص نحوه مصرف محموله‌های وارداتی واکسن بر اساس شرایط داخلی قطعا بر عهده سازمان غذا و دارو و کمیته‌های علمی مرتبط با ستاد ملی کرونا است و بر همین اساس حرف و نظر آن‌ها در این زمینه باید مدنظر قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در پایان با تاکید بر تاثیر بالای واکسیناسیون در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر افراد به ویروس کرونا بیان کرد: هلال‌ احمر برای تسریع در امر واکسیناسیون سراسری، در حال حاضر با ۲۹۶ مرکز مشترک همکاری می‌کند و در ۲۲ مرکز نیز به صورت مستقل واکسیناسیون شهروندان را در دستور کار قرار داده است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر