کد خبر: ۳۷۷۵
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۹
حسین امیرعبداللهیان:
جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفتگو‌های پیشین، بماند، ضمن این که آن را در دسترس خود دارد.

وزیر امور خارجه گفت: توافق خوب مستلزم لغو موثر و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها و بازگشت کامل طرف‌های مقابل به تعهدات است.

به گزارش اکوپل نیوز، حسین امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

سلام هموطنان عزیز، با نهایی شدن زمان برگزاری گفتگو‌ها در وین، ضروری بود که یکبار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف‌های برجام ابلاغ کنم.

به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفتگو‌های تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه ۵ کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تأکید کردم، از جمله این که دولت جمهوری اسلامی ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفتگو‌ها می‌شود و مصمم به دستیابی به یک «توافق خوب» است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهدات کامل است.

بیشتر بخوانید: علی باقری کنی: لغو موثر تحریم‌های غیرقانونی در سفر به اروپا مورد تاکید قرار گرفت

ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌ مانده از گفتگو‌های پیشین بماند

وزیر امور خارجه ادامه داد: ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون‌شکنی‌های آمریکا از جمله تحریم‌های تازه این کشور ارائه تضمین‌های عینی از سوی آمریکا را به یک ضرورت غیرقابل چشم‌پوشی تبدیل کرده است. در این راستا، معاونم دکتر باقری نیز در پایتخت‌های اروپایی دیدار‌هایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است.

جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفتگو‌های پیشین، بماند، ضمن این که آن را در دسترس خود دارد؛ معتقدم اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان‌پذیر است.

امیرعبداللهیان یادآور شد: همانطور که بار‌ها تاکید کرده‌ام، دولت جمهوری اسلامی ایران سیاست توسعه روابط متوازن با کشور‌ها بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک را با جدیت تداوم می‌بخشد و مصمم است گسترش همکاری‌های اقتصادی دو و چندجانبه به موضوع برجام گره زده نشود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر