کد خبر: ۳۸۴۰
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
استفاده از رینگ‌های اسپرت که از نظر سایز و اندازه با استاندارد تفاوت داشته و خارج از قالب گلگیر خودرو باشد برای رانندگان آن وسیله تخلف محسوب شده و اعمال قانون خواهند شد.

معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی استفاده از رینگ‌های اسپرت که سبب افزایش عرض خودرو شده و آن را از حالت استاندارد خارج می‌کند، تخلف دانست و گفت: در صورت مشاهده اینگونه خودرو‌ها پلیس با رانندگان برخورد و آنان را جریمه و اعمال قانون خواهد کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ عین الله جهانی افزود: استفاده از رینگ‌های اسپرت که از نظر سایز و اندازه با استاندارد تفاوت داشته و خارج از قالب گلگیر خودرو باشد برای رانندگان آن وسیله تخلف محسوب شده و اعمال قانون خواهند شد.

وی تصریح کرد: رینگ خودرو نباید پهن‌تر از حد معمول و خارج از استاندارد باشد و برای خودرو نباید از لاستیکی استفاده کرد که سبب افزایش عرض آن شود.

استفاده از رینگ اسپرت غیراستاندارد خودرو جریمه دارد

معاون اجتماعی پلیس راهور با تاکید بر اینکه رانندگان نباید خودرو‌ها را به بهانه زیبایی از حالت استاندارد خارج کنند، گفت: هر تغییر در وضعیت خودرو ممکن است آن وسیله نقلیه را از حالت استاندارد خارج و سبب بروز حادثه برای سرنشینان آن شود، از این رو از مردم می‌خواهیم به هیچ عنوان وسایل نقلیه خود را از حالت استاندارد خارج نکنند.

۴۵۰۰ دوربین در سطح جاده‌های کشور فعال است

رییس پلیس راهور نیروی انتظامی نیز پیش‌تر با تاکید بر اینکه ۴۵۰۰ دوربین، تخلفات رانندگان را در سطح جاده‌های کشور ثبت می‌کنند، گفت: از فروردین تا پایان مهر سال جاری، ۸۲۱۵ نفر بر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند.

سردار سید کمال هادیانفر با بیان اینکه ۶۲۰۰ تیم در ۱۴۹۱ پایگاه در حال کنترل و رصد رانندگان و اتفاقات و حوادث رانندگی هستند، اظهار داشت: به رغم همه کنترل‌ها و تلاش‌های انجام گرفته و در حال انجام، پلیس به تنهایی نمی‌تواند سبب کاهش تصادفات و حوادث باشد بلکه این موضوع نیازمند همدلی و تعامل همه دستگاه‌ها و اعتبارات لازم است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر