کد خبر: ۳۸۴۹
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
شاخص‌های ضروری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و تهویه مناسب هوا است؛ این استان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدترین وضعیت را دارد.

استاندار تهران گفت: ۶۰ درصد تعداد کل فوت‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا در این استان بالای ۶۰ سال سن دارند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از ایرنا، محسن منصوری روز دوشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونای استان تهران افزود: اغلب این فوتی‌ها یا به موقع برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان اقدام نمی‌کنند یا بیماری زمینه‌ای دارند.

وی یادآور شد: اگر دُز سوم واکسن برای افراد بالای ۶۰ سال تزریق شود تعداد ابتلا و فوتی‌های این افراد نیز کاهش می‌یابد.

استاندار تهران: این استان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدترین وضعیت را دارد

منصوری اظهار داشت: در صورتی که طی روز‌های جاری شاهد کاهش ۲۳ درصدی بستری‌ها باشیم، آمار فوتی‌ها نیز طی هفته آینده روند کاهشی پیدا می‌کند.

استاندار تهران شاخص‌های ضروری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و تهویه مناسب هوا برشمرد و گفت: این استان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدترین وضعیت را دارد.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا در تهران رو به کنترل است، خاطرنشان کرد: مرتب نگران ساده سازی و عادی انگاری شرایط هستیم و اگر کار را ضعیف دنبال کنیم به طور حتم لطمه آن را می‌خوریم و این بیماری نشان داده که به سرعت وضعیت را بهم می‌ریزد.

منصوری بر لزوم استمرار مراقبت‌های همه جانبه تاکید کرد و ادامه داد: ملاحظاتی داریم که مبادا شخصی به دلیل فقر و نداری به امکانات بهداشتی مانند ماسک دسترسی نداشته باشد.

استاندار تهران خواستار تامین اقلام بهداشتی برای چنین اقشاری شد و گفت: هر کدام از دستگاه‌هایی که امکان تامین و توزیع این اقلام را دارد اعلام کند و وارد میدان شود.

وی با اشاره به افزایش شیوع کرونا در برخی کشور‌های همسایه، اضافه کرد: سفر از کشور‌های همسایه به کشورمان اغلب از تهران انجام می‌شود و لذا آسیب آن متوجه این استان خواهد بود و مبادی ورودی باید کنترل شود تا مبادا ژن‌های جهش یافته کرونا وارد ایران شود.

منصوری با بیان اینکه اکنون همه پرواز‌ها با ظرفیت کامل انجام می‌شود گفت: یکبار نرخ‌ها را سه برابر و پذیرایی را حذف کردند، اما هم اکنون با ظرفیت کامل و بدون پذیرایی سفر‌های هواپیمایی انجام می‌شود که باید برای اصلاح آن پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

استاندار تهران در خصوص واکسیناسیون اتباع غیر مجاز خواستار همکاری وزارت کشور و بهداشت برای تشویق آنان به تزریق واکسن شد.

وی موضوع مدارس را بسیار مهم خواند و خواستار هدفگذاری ۱۰۰ درصدی همه نیرو‌های حاضر در مدرسه در بخش‌های مختلف شد.

منصوری بر لزوم به حداقل رساندن تعداد افراد باقی مانده واکسینه نشده تاکید و اعلام کرد: بعد از رسانه‌ها تاثیرگذارترین شبکه در اختیار آموزش و پرورش است و می‌تواند در تشویق افراد برای تزریق واکسن موثر باشد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر