کد خبر: ۵۲۸۲
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
تصویب این مالیات با رویکرد اجرای عدالت اجتماعی بوده است؛ مالکان خودرو‌های لوکس، دغدغه چندانی نسبت به پرداخت این نوع مالیات نداشته باشند و به جداول جعلی منتشره در فضای مجازی توجه نکنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه اخذ مالیات از خودرو‌های لوکس در تمام دنیا موضوعیت و سابقه اجرایی دارد، گفت: با توجه به تصویب قانون مالیات بر خودرو‌های لوکس در مجلس و در نظر گرفتن جوانب مختلف از جمله عادلانه و پایین بودن نرخ ها، عملا مالکان خودرو‌های لوکس نباید دغدغه‌ای از بابت پرداخت این مالیات داشته باشند.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از رسانه مالیاتی ایران، داود منظور با تاکید بر اینکه مالیات بر خودرو‌های لوکس به عنوان یک پایه جدید مالیاتی، در شبکه‌های مجازی اسباب شکل گیری برخی شایعات شده، عنوان داشت: تصویب این مالیات با رویکرد اجرای عدالت اجتماعی و همچنین با درنظر گرفتن جوانب مختلف از جمله پایین بودن نرخ‌ها صورت گرفته و بر این اساس، مالکان خودرو‌های لوکس، دغدغه چندانی نسبت به پرداخت این نوع مالیات نداشته باشند و به جداول جعلی منتشره در فضای مجازی توجه نکنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی: مالکان خودروهای لوکس دغدغه پرداخت نداشته باشند

وی تصریح کرد: در اجرای بند (ش) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بانک اطلاعات خودرو‌ها از پلیس راهور دریافت شده و ارزش گذاری آن‌ها براساس رویه‌ها و استاندارد‌های موجود انجام گرفته و باتوجه به اطلاعاتی که از پایگاه‌های مرتبط دریافت شده، محاسبات مالیاتی نیز انجام گرفته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه میزان افراد مشمول در مجموع تعداد بالایی نیست، افزود: از حدود ۱۷.۵ میلیون خودرو، حدود ۵۵۰ هزار خودرو مشمول این حکم هستند که مالیات آن‌ها محاسبه و با ارسال پیامک به مالکان این خودرو‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر