کد خبر: ۵۲۸۵
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
از روز گذشته ۱۲ هزار تخته موکت، ۲۰ هزار پتو و هزار بسته غذایی برای تقویت انبار‌های امدادی، به کرمان ارسال شده تا در صورت نیاز میان سیل‌زدگان توزیع شود.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر که برای نظارت بر روند امدادرسانی به مناطق سیل‌زده کرمان سفر کرده است، از ارسال اقلام زیستی و امدادی برای تقویت انبار‌های استان و پرواز سه بالگرد هلال‌ احمر به‌ منظور امدادرسانی در روستا‌های محصور در سیل کرمان خبر داد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال‌ احمر؛ پیرحسین کولیوند گفت: قبل از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و با توجه به هماهنگی با سازمان هواشناسی کشور، پیش آگهی‌ها و هشدار‌های لازم به استان‌های جنوبی و جنوب شرقی بخصوص در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان داده شده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه براثر بارندگی‌های قبلی، زمین‌ها کشش آب را نداشتند و احتمال سیلابی شدن در این استان‌ها وجود داشت، آگاهی‌های لازم بخصوص در منطقه رودان و میناب در هرمزگان و روبار، کهنوج و قلعه گنج در کرمان، صادر شده بود؛ بنابراین قبل از وقوع سیل توانستیم مردم را از نقاط خطرپذیر دور کنیم و در کمپ‌ها اسکان دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر: اقلام زیستی و امدادی لازم به کرمان ارسال شد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی به ۱۲ هزار نفر در مناطق سیل‌زده کرمان و اسکان ۱۰۵۰ سیل‌زده در ۲۰۰ چادر امدادی و همچنین کمپ‌ها، مساجد و مدارس استان، گفت: تاکنون یکهزار بسته غذایی در مناطق سیل‌زده توزیع شده است.

کولیوند گفت: ۱۱۴ شهر و روستای سیل‌زده در کرمان تاکنون ارزیابی شده است و تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر در آماده باش کامل هستند.

به گفته وی، از روز گذشته ۱۲ هزار تخته موکت، ۲۰ هزار پتو و هزار بسته غذایی برای تقویت انبار‌های امدادی، به کرمان ارسال شده تا در صورت نیاز میان سیل‌زدگان توزیع شود.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر همچنین با اشاره به نجات سه نفر از مناطق سیل‌زده در استان افزود: امدادرسانی در روستا‌های محصور در سیل کرمان از طریق سه فروند بالگرد هلال‌احمر در حال انجام است.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر