کد خبر: ۵۲۹۲
۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
با ورود محموله نود و سوم واکسن، به میزان دو میلیون و ۲۰۴ هزار دُز با نشان " آسترازنکا"، میزان واکسن‌های وارده به کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۳۰۸ دُز رسید.

سخنگوی گمرک گفت: با ورود محموله نود و سوم واکسن، به میزان دو میلیون و ۲۰۴ هزار دُز با نشان " آسترازنکا"، اهدایی کشور اسپانیا، میزان واکسن‌های وارده به کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۳۰۸ دُز رسید.

به گزارش اکوپل نیوز، سید روح الله لطیفی با اشاره به محموله جدید واکسن آسترازنکا گفت: محموله‌های ۹۱، ۹۰ و ۹۲ واکسن "آسترازنکا" نیز طی چند روز گذشته به میزان ۱۹۳ هزار دُز از یونان و دو محموله ۳۵ هزار دُزی از ژاپن وارد کشور شده بود که با ورود محموله دو میلیون و ۲۰۴ هزار دُزی واکسن "آسترازنکا" در صبح امروز از کشور اسپانیا، واکسن‌های آسترازنکای وارده به ۱۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۶۱۰ دُز از ابتدای فراگیری کرونا تا کنون رسیده است.

واردات واکسن به ۱۵۵ میلیون دُز رسید

وی افزود: محموله جدید با حضو سفیر اسپانیا در تهران و با حضور مدیران گمرک، به صورت حمل یکسره تحویل مقامات وزارت بهداشت شد.

لطیفی درخصوص واردات سایر نام‌های تجاری واکسن کرونا گفت: واکسن‌های "سینوفارم" به میزان ۱۳۴ میلیون و چهار هزار و ۴۹۸ دُز، "اسپوتنیک" چهار میلیون و ۹۱ هزار و ۲۰۰ دُز و "باهارات" یک میلیون و ۱۲۵ هزار دُز از مسیر فرودگاه امام (ره) وارد کشور شد و به صورت حمل یکسره و بدون توقف ترخیص شد.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر