کد خبر: ۶۲۲۵
۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
پیرحسین کولیوند در نامه‌ای به وزیر امور خارجه ایران از آمادگی جمعیت هلال احمر در راستای کمک رسانی به غیرنظامیان جنگ در اوکراین و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه اعلام آمادگی کرد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران جهت کمک رسانی به غیرنظامیان جنگ در اوکراین در راستای اهداف و مقاصد بشردوستانه هلال احمر و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند در نامه‌ای به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی جمعیت هلال احمر در راستای کمک رسانی به غیرنظامیان جنگ در اوکراین با توجه به اهداف و مقاصد بشردوستانه هلال احمر و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه اعلام آمادگی کرد.

اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای امدادرسانی به آسیب دیدگان جنگ اوکراین

در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان

وزیر محترم امور خارجه

احتراما به استحضار می‌رساند، به دنبال وقوع مخاصمه مسلحانه بین المللی بین دو کشور روسیه و اوکراین و وجود مخاطرات جدی برای غیرنظامیان اوکراینی و قربانی شدن افراد بی گناه، جمعیت هلال احمر به عنوان دبیرخانه کمیته ملی حقوق بین الملل بشردوستانه و سازمان بشردوستانه در کشور، آمادگی دارد تیم‌های واکنش سریع جمعیت را که متخصصین در امر امداد و نجات و بهداشت و درمان هستند در راستای اهداف و مقاصد بشردوستانه و کمک به قربانیان مخاصمه مسلحانه به همراه ادوات و تجهیزات امدادی و درمانی، با هماهنگی کمیته بین المللی صلیب سرخ به کشور اوکراین اعزام نماید.

در این رابطه خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی موضوع، در صورت مهیا بودن شرایط امنیتی و سیاسی، اقدامات لازم برای اعزام تیم‌های هلال احمر به کشور اوکراین صورت پذیرد.

دکتر پیرحسین کولیوند

رییس جمعیت هلال احمر

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر