کد خبر: ۶۶۷۶
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
مجوز " متصل نمودن سبد سرمایه گذاری‌های تشکیل شده از محل ذخایر بیمه نامه‌های زندگی به صورت روزشمار" در بیمه ایران، از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی اخذ شد.

شرکت سهامی بیمه ایران بر اساس مجوز بیمه مرکزی مجاز به "متصل نمودن سبد سرمایه گذاری‌های تشکیل شده از محل ذخایر بیمه نامه‌های زندگی به صورت روزشمار" گردید.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، احمد صفرزاده معاون فنی در این خصوص اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌های بعمل آمده، مجوز " متصل نمودن سبد سرمایه گذاری‌های تشکیل شده از محل ذخایر بیمه نامه‌های زندگی به صورت روزشمار" در بیمه ایران، از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی اخذ گردید.

وی در ادامه افزود: بر اساس این مجوز، بیمه ایران می‌تواند نسبت به تعیین خالص ارزش سرمایه گذاری منابع حاصل از ذخیره ریاضی بیمه نامه‌های زندگی اقدام نماید که پیش بینی می‌شود که این تحول در توسعه بیمه‌های زندگی در کشور نقش موثری داشته باشد.

تحولی دیگر در بیمه‌های زندگی بیمه ایران صورت گرفت

معاون فنی بیمه ایران تصریح کرد: ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی در کشور ۳۶/۰ در مقایسه با متوسط جهانی ۳/۳ درصد، بسیار پایین بوده و حق بیمه سرانه بیمه‌های زندگی کشور ۳۵ دلار است. در حالیکه در جهان ۳۶۰ دلار می‌باشد و این نسبت‌ها بیانگر وجود ظرفیت قابل توجه برای توسعه بیمه‌های زندگی در کشور است.

وی همچنین سهم بیمه‌های زندگی در کشور و جهان را نسبت به کل پرتفوی به ترتیب حدود ۱۵ درصد و ۴۵ درصد جهان بیان نمود و تاکید کرد: در صورت ارائه محصولات بیمه‌ای متناسب با نیاز‌های آحاد جامعه از جانب شرکت‌های بیمه، امکان ارتقای شاخص‌های عملکردی در رشته‌های بیمه زندگی در کشور فراهم می‌باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، شرکت بیمه ایران بعنوان راهبر صنعت بیمه و با توجه به قدمت و وجود ظرفیت تخصصی وکارشناسی قابل توجه، در راستای سیاست‌های کلان دولت و تحقق احکام قانون دائمی برنامه توسعه کشور در آینده نزدیک و توسعه بیمه‌های زندگی، محصولات جدید بیمه‌ای را در آتیه، خصوصا در زمینه بیمه مستمری تکمیل بازنشستگی عرضه نماید.

گزارش خطا
برچسب ها: بیمه ایران
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر