کد خبر: ۸۴۶۲
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
کانادا با انتشار دستورالعمل ممنوعیت پلاستیک‌های یک‌بار مصرفِ «مضر و آسیب‌رسان به محیط زیست»، اعلام کرد که تولید و واردات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از ماه دسامبر ممنوع می‌شود.

کانادا روز دوشنبه ۲۰ ژوئن با انتشار دستورالعمل ممنوعیت پلاستیک‌های یک‌بار مصرفِ «مضر و آسیب‌رسان به محیط زیست»، اعلام کرد که تولید و واردات ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از ماه دسامبر ممنوع می‌شود.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از یورونیوز، دولت کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ممنوعیت شامل کیسه‌های پلاستیکی حمل و نقل اجناس، کارد و چنگال و نی پلاستیکی و ظروف غذایی ساخته شده از پلاستیک‌هایی که بازیافت آن‌ها سخت است، می‌شود.

کانادا تولید و واردات پلاستیک‌های یکبار مصرف «مضر» را از ماه دسامبر ممنوع کرد

بر اساس اعلام دولت کانادا، فروش این اقلام از دسامبر ۲۰۲۲ ممنوع خواهد شد. به این ترتیب به فروشندگان اجازه داده شده تا اقلامی را که از قبل در انبارهایشان وجود داشته است منتقل و تخلیه کنند.

ممنوعیت تولید و واردات نی‌های انعطاف‌پذیر (خم شونده) بسته‌بندی شده با بطری‌های نوشیدنی از ژوئن ۲۰۲۳ و ممنوعیت فروش این اقلام از ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی خواهند شد.

کانادا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که قصد دارد استاندارد‌های الزام‌آوری را برای به صفر رساندن ضایعات پلاستیکی در این کشور اعمال کند. بر اساس آمار رسمی دولتی، سالانه بیش از ۱۵ میلیارد کیسه پلاستیکی و حدود ۱۶ میلیون نی در روز در کانادا استفاده می‌شود.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر