کد خبر: ۶۵۶۸
۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
با توجه به تکمیل سامانه ها، لوازم یدکی براساس کد یکتا وارد می‌شوند، در واقع با شناسه دار کردن کالا‌ها به دنبال آن هستیم که کالا‌های قاچاق را شناسایی و از سطح بازار جمع کنیم.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به تکمیل سامانه ها، لوازم یدکی براساس کد یکتا وارد می‌شوند، در واقع با شناسه دار کردن کالا‌ها به دنبال آن هستیم که کالا‌های قاچاق را شناسایی و از سطح بازار جمع کنیم.

به گزارش اکوپل نیوز به نقل از اقتصاد پنهان، مصطفی پورکاظم شایسته، گفت: به دلیل اینکه قاچاق لوازم یدکی رو به افزایش است لذا برای جلوگیری از این مسئله طرح‌های مختلفی طراحی شد. با توجه به تنوع کالا‌های قاچاقی باید برای سطح عرضه، تولید و توزیع آن نیز طراحی‌های صورت گیرد تا بتوان بخش عمده کالا‌های ورودی به بازار را مدیریت کرد.

طرح شناسه‌دار کردن کالا به منظور تشخیص کالای قاچاق است

پورکاظم شایسته ادامه داد: وزارت صمت به عنوان متولی در ۱۳ بهمن سال جاری ابلاغ کرده که برای ۲ کالای باتری‌ها و کمک فنر‌ها ماده ۱۳ اعمال شود تا کلیه واردات و تولید داخل و مجموعه لوازم یدکی موجود در بازار، شناسه رهگیری نصب نمایند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام قطعات لوازم یدکی نیاز به شناسه و کد رهگیری ندارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه سامانه‌ها در حال تکمیل هستند، لوازم براساس کد یکتا وارد می‌شوند، در واقع با شناسه دار کردن واردات به دنبال آن هستیم که کالا‌های قاچاق را شناسایی و از سطح بازار جمع کنیم.

گزارش خطا
خبرهای مرتبط
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر